Bajkalina – zioło długowieczności

Co ciekawe bajkalinę można dostarczać organizmowi w postaci nalewki z korzenia tarczycy bajkalskiej, wtedy wykazuje wyraźne działanie uspokajające. Oznacza to, że zioło można wykorzystywać w leczeniu nadpobudliwości ruchowej, uogólnionej nerwicy, bezsenności szczególnie , gdy idzie w parze z nadciśnieniem. W kulturze i tradycyjnej medycynie chińskiej tarczyca bajkalska uchodzi za silny środek przeciwstresowy. Leczy choroby układu nerwowego, a wyciągi z tego korzenia działają nawet przeciwdrgawkowo.

baikalina
Bajkalina – tarczyca bajkalska

Dieta bogata w bajkalinę to dieta mająca na celu oczyszczanie organizmu ma na zadanie wyeliminować z niego nagromadzone toksyny pochodzące z powietrza, niezdrowej żywności, napojów bądź leków, ale też z rozpadu komórek, głównie tłuszczowych. Dieta owocowo-warzywna z dodatkiem suplementów zyskuje na popularności, gdyż te posiadają naturalne antyoksydanty, które biorą odpowiedzialność za usuwanie toksyn.

Detoksykacja z użyciem baikaliny zapobiega wielu chorobom, zwiększa odporność, przemianę materii, wygląd skóry, włosów i paznokci. Nadmiar toksyn w organizmie powoduje zmęczenie, problemy z koncentracją oraz spadek witalności.

Jako bonus załączam przepis 🙂

http://gotowaniedlazdrowia.pl/przepisy-porady/baikalina/

Reklamy
Bajkalina – zioło długowieczności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s